Dzisiejszego poranka dwoje polskich zawodników StarCrafta II rozpoczną mecze w ramach playoffów w trakcie turnieju organizowanego w trakcie World Electronic Sports Games. Pula nagród wynosi 240 000 USD.

Ostatnie dwa dni w chińskim Chongqing rozegrały się pod znakiem rozgrywek grupowych w ramach turnieju StarCrafta II. W zawodach, których pula nagród wynosi 240 000 USD, udział bierze dwóch Polaków – Grzegorz „MaNa” Komincz oraz Mikołaj „Elazer” Ogonowski – którym udało się zabezpieczyć miejsce w fazie playoff World Electronic Sports Games 2018.

W etapie drabinki turniejowej rysuje się przed naszym rodakami niemałe wyzwanie, albowiem podczas gdy doświadczony Protoss zmierzy się z Jooną „Serralem” Sotalą, przedstawiciel AGO Esports będzie musiał podjąć walkę z Cho „Maru” Seongiem Ju. Stawka rywalizacji jest ogromna, albowiem zwycięstwo nie tylko pozwoli na zagwarantowanie sobie miejsca premiowanego nagrodami finansowymi, lecz także na wyeliminowanie jednego z potencjalnie najgroźniejszych rywali.

Spotkanie z udziałem MaNy rozpocznie się o godzinie 08:00, natomiast występu Elazera możemy oczekiwać około godziny 13:00. Transmisja ze spotkań w języku polskim nie jest realizowana, z tego też powodu pozostaje nam zaprosić na anglojęzyczną relację dostępną w serwisie Twitch.TV.