Zakończono rozgrywany w ubiegły weekend turniej Intel Extreme Masters Gyeonggi. Po pierwsze miejsce oraz 15 000 USD tym razem sięgnął były zawodnik drużyny SK Telecom T1, koreański Terran INnoVation.

W ubiegły weekend południowakoreańska prowincja Gyeonggi przyciągnęła uwagę wszystkich fanów StarCrafta II. Wszystko za sprawą odbywającego się tam przedostatniego przystanku 11. sezonu Intel Extreme Masters. W turnieju wystąpiło szesnastu zawodników, natomiast jego stawką była pula nagród wynosząca 35 000 USD.

Zawody od samego początku zapowiadały się niezwykle solidnie. Pośród szesnastki zawodników, na której skład wchodzili niemal sami Koreańczycy, wyróżnić było można m.in. finalistów tegorocznych Mistrzostw Świata: Byun'a „ByuN” Hyun Woo oraz Park'a „Dark” Ryung Woo. Ostatecznie jednak po zwycięstwo sięgnął były zawodnik SK Telecom T1, Lee „INnoVation” Shin Hyung.

Po przejściu przez kwalifikacje online INnoVation trafił do grupy A, z której prędko awansował, zajmując w niej pierwsze miejsce. Koreańczyk trafił do ćwierćfinału, który nie również nie był dla niego problemem. Pokonanie Choi'a „Trust” Sung II było jedynie formalnością, tak samo, jak awans Terrana do półfinału.

Spotkanie z Darkiem było zdecydowanie najtwardszym orzechem do zgryzienia w całej drodze Lee do zwycięstwa. Zerg stawiał dzielny opór wobec terrańskiej agresji, skutecznie zdobywając na swoje konto dwa punkty, które jednak nie starczyły, by wydrzeć zwycięstwo z rąk przeciwnika. Finał turnieju był jedynie formalnością, zwykłym dopełnieniem sukcesu INnoVationa. Kim „Stats” Dae Yeob, uległ Terranowi bez zdobycia pojedynczego punkta.

Zajmując pierwsze miejsce podczas turnieju rozgrywanego w Korei Południowej, Lee Shin Hyung inkasuje 15 000 USD. Stats, który zajął drugie miejsce, również nie ma powodów do narzekania, wróci do domu bogatszy o 6000 USD.