Ćwierćfinały DreamHack StarCraft II Masters Fall: Season Finals zostały zakończone. Niesamowite serie w formacie best of five wyłoniły czterech zawodników, którzy już jutro kontynuują zmagania o szczyt podium.

Cóż to był za dzień! Pierwszy etap play-offów DreamHack StarCraft II Masters Fall: Season Finals za nami. Cztery emocjonujące serie z udziałem najlepszych zawodników kosmicznego RTS-a pozwoliły na wyłonienie półfinalistów turnieju. Co warto nadmienić, połowę grona graczy, którzy kontynuują walkę o lwią część z puli nagród wynoszącej 57 tys. dolarów, pochodzi ze Starego Kontynentu.

Seria spotkań rozpoczęła się od potyczki dwóch Koreańczyków – INnoVation oraz Rogue. Zwycięstwo wynikiem 3-1 odniósł Terran spod szyldu KaiZi Gaming, a wkrótce w jego ślady poszedł Trap deklasujący Statsa. Następnie na polu bitwy znalazł się jeden z reprezentantów Europy – Riccardo „Reynor” Romiti, który mierzył się z TY. Starcie rozpoczęło się od pojedynczego sukcesu Azjaty, a ugrany pojedynczy punkt był wszystkim, na co mógł liczyć. Reprezentant Team QLASH na przestrzeni trzech kolejnych map zdecydowanie udowodnił swoją wyższość nad rywalem.

Emocje sięgnęły jednak zenitu w trakcie w pełni zachodniego starcia. Na przeciw siebie stanęli Joona „Serral” Sotala oraz Clement „Clem” Desplanches. Seria przypominała bardziej pojedynek bokserski, albowiem zawodnicy raz po raz wymieniali się ciosami, a żaden z nich nie był w stanie wypracować znaczącej przewagi. W pewnym momencie Fin znalazł się na prowadzeniu wynikiem 2-1, lecz nie było mu dane zadać ostatecznego ciosu. Młody przedstawiciel Team Liquid zagarnął dwie mapy z rzędu, przypieczętowując swój awans do półfinałów.

Jutrzejsze mecze zapowiadają się jeszcze bardziej emocjonująco. Pierwsze z nich ruszy już o 16:00, zaś przewidywana godzina rozpoczęcia wielkiego finału to 18:30.