Trwające niemal tydzień zmagania StarCrafta II podczas tegorocznej edycji Intel Extreme Masters Katowice można oficjalnie uznać za zamknięte. W wielkim finale Eo „soO” Yoon-soo pokonał Kim „Stats” Dae-yeoba.

Trwające od poniedziałku rozgrywki StarCrafta II gościły w Katowicach przeszło siedemdziesięciu zawodników. Cel każdego z nich był taki sam – okazać się najlepszym graczem, a co za tym idzie zyskać trofeum, możliwość wyjazdu na mistrzostwa świata, a także zagarnąć nagrodę finansową w wysokości 150 000 USD. Ostatecznie udało się to Eo „soO” Yoon-soonowi.

Przedstawiciel Chivo SC do głównego etapu Intel Extreme Masters dostał się za sprawą otwartych kwalifikacji offline, gdzie bez utraty serii przeszedł przez drabinkę nr 3. W fazie grupowej nie szło mu najlepiej – z bilansem spotkań 2-3 uplasował się na trzecim miejscu w koszyku D. Były to niezwykle bliskie pojedynki, albowiem o jego awansie zadecydował bilans punktowy.

soO rozpoczął rywalizację na płaszczyźnie etapu playoff od gładkiego zwycięstwa w starciu z Joo „Zest” Sung-wookiem. Prawdziwy sprawdzian nadszedł jednak dopiero w ćwierćfinale, gdzie na jego drodze stanął aktualny mistrz świata – Joona „Serral” Sotala. Fiński Zerg był w stanie sprowadzić pojedynek do pełnych pięciu map, jednakże ostatecznie nie zdołał podtrzymać znakomitej passy triumfów na międzynarodowych turniejach.

Zwycięstwo przeciwko przedstawicielowi Ence eSports z całą pewnością stanowiło ogromne wzmocnienie pewności siebie soO, który za sprawą fenomenalnego występu w starciu z Kim „herO” Joon-ho zabezpieczył miejsce w wielkim finale. Najważniejsze starcie całej imprezy z całą pewnością nie było dla Yoon-soo czymś łatwym – jego rywalem był Kim „Stats” Dae-yeob, który przed dwoma laty zajął drugie miejsce podczas IEM Katowice. Ostatecznie z wynikiem 4:2 reprezentant Chivo SC zdołał przełamać niesławną klątwę drugiego miejsca.