Za nami pierwsze z dwóch półfinałowych spotkań turnieju StarCrafta II. Rywalizacja pomiędzy herO oraz soO zakończyła się triumfem koreańskiego Zerga.

Turniej StarCrafta II rozgrywany podczas Intel Extreme Masters Katowice znajduje się na krok od zwieńczenia. W pierwszym pojedynku półfinałowym zmierzyli się Kim „herO” Joon-ho oraz Eo „soO” Yoon-soo. Od początku rywalizacji znacznie większymi umiejętnościami wykazywał się zawodnik Chivo SC, który ostatecznie domknął spotkanie korzystnym dla siebie wynikiem 3:1.

W drugim, a zarazem przedostatnim meczu dnia Kim „Stats” Dae-yeob podejmie Parka „Darka” Ryung-woo. Reprezentant Splyce specjalizujący się w rasie Protossów z całą pewnością chce poprawić wynik sprzed dwóch lat, kiedy w finale IEM Katowice uległ koreańskiemu Terranowi TY.

Rozpoczęcie wielkiego finału zaplanowano na godzinę 14:15. Wówczas rozstrzygnie się, który z pozostałych w zawodach Koreańczyków sięgnie po trofeum oraz 150 000 USD. Polską relację ze spotkań prowadzi Michał „Zedd” Bogacz, Rafał „ParanOid” Kontowicz oraz Szymon „Ziggy” Filipek.