Sytuacja w rozgrywkach grupy C staje się coraz bardziej klarowna. Podczas gdy Lee „INnoVation” Shin-hyung zaliczył trzy porażki z rzędu, jeden z jego rywali – Joona „Serral” Sotala zabezpieczył udział w playoffach.

Przed rozpoczęciem zmagań grupowych rodziło się wiele pytań dotyczących formy fińskiego reprezentanta Ence Esports – czy Serral nadal reprezentuje zeszłoroczną formę? Jak pokazały dotychczasowe zmagania wewnątrz koszyka oznaczonego literą C, Zerg wciąż pozostaje jednym z groźniejszych zawodników na świecie, a w dotychczasowych trzech kolejkach żaden z rywali nie zdołał sprowadzić go do partreru.

Joona Sotala rozpoczął rywalizację o tytuł mistrza Intel Extreme Masters Katowice w samo południe, natomiast w meczu otwarcia podjął zeszłorocznego triumfatora, Lee „Rogue’a” Byung-ryula. Starcie w formacie best of three zakończyło się gładkim zwycięstwem reprezentanta Starego Kontynentu, który w przeciągu kolejnych godzin udowodnił swoją wyższość także w rozgrywkach przeciwko Kangowi „Solarowi” Min-soo oraz Shinowi „RagnaroKowi” Hee-bumowi.

Trzy zwycięstwa z rzędu były wszystkim, czego Serral potrzebował, aby zapewnić sobie udział w fazie drabinki turniejowej. Nie oznacza to jednak zakończenia rozgrywek grupowych, albowiem na drodze Fina pozostało dwóch koreańskich Terran: Koh „Gumiho” Byung-jae oraz Lee „INnoVation” Shin-hyung. Nadchodzące spotkania zdeterminują końcową pozycję Zerga, od której zależy etap playoffów, do którego uzyska bezpośredni awans.

Rozgrywki z rozgrywających się w Katowicach mistrzostw można śledzić w serwisie Twitch.TV. W trakcie polskiej relacji usłyszymy głosy Michała „Zedda” Bogacza, Rafała „ParanOida” Kontowicza oraz Mateusza „Matiza” Kowalskiego.