Faworyci zdecydowanej większości publiki zgromadzonej w Katowicach, Joona „Serral” Sotala oraz Alex „Neeb” Sunderhaft żegnają się z Intel Extreme Masters. Turniej StarCrafta II ponownie został zdominowany przez Azjatów.

Drugi oraz trzeci ćwierćfinał z całą pewnością nie zaspokoił oczekiwań sympatyków zachodniej sceny StarCrafta II. Joona „Serral” Sotala oraz Alex „Neeb” Sunderhaft ponieśli porażkę kolejno z rąk Eo „soO” Yoon-soo oraz Kima „Statsa” Dae-yeoba. Oznacza to, że w katowickim Spodku, na przestrzeni półfinałów oraz finału Intel Extreme Masters zobaczymy wyłącznie obywateli Korei Południowej.

Obecny Mistrz Świata występujący pod szyldem Ence eSports był pierwszym zawodnikiem, który nie przegrał dziś z jednostronnym wynikiem. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Fina, jednakże ostatecznie po niezwykle bliskim przebiegu zostało zwieńczone wynikiem 3:2 faworyzującym koreańskiego Zerga, soO.

Ostatni przedstawiciel Ameryki Północnej, Neeb, nie miał tyle szczęścia. Jego rywale okazał się reprezentujący Splyce Stats. Specjalizujący się w rasie Protossów Azjata niemalże bez wysiłku pozbawił swojego rywala złudzeń o wystąpieniu w katowickim Spodku podczas jutrzejszych półfinałów.

Dotychczas poznaliśmy jedynie jedną parę zmagającą się w etapie czterech graczy – omawiany powyżej soO podejmie Kima „herO” Joon-ho. Przeciwnika Statsa poznamy w przeciągu najbliższych minut, albowiem już za chwilę ostatni mecz ćwierćfinałowy pomiędzy Parkiem „Darkiem” Ryung-woo oraz Kangiem „Solarem” Min-soo.