Wraz z zakończeniem zmagań pomiędzy TY a Solarem zapełnione zostały wszystkie miejsca w ćwierćfinałach turnieju StarCrafta II. Rywalizację o lwią część z puli nagród wynoszącej 400 000 USD kontynuuje ośmiu zawodników, w tym sześciu pochodzących z Korei Południowej.

Zmagania w ramach turnieju StarCrafta II podczas tegorocznej edycji Intel Extreme Masters Katowice wkraczają na ostatnią prostą. Na polu bitwy o lwią część z puli nagród wynoszącej 400 000 USD pozostało zaledwie ośmiu zawodników, którzy zostali rozlokowani w etapie ćwierćfinałów. Dotychczas w mistrzostwach prym wiodą zawodnicy z Korei Południowej, którzy stanowią zdecydowaną większość pośród pretendentów starających się o wzniesienie pucharu.

Wraz z zakończonym zaledwie chwilę temu spotkaniem pomiędzy TY oraz Solarem, z zawodami pożegnał się ostatni przedstawiciel rasy Terran. Sympatycy zachodnich specjalistów w kosmicznym RTS-ie mogą się jednak cieszyć, albowiem walkę o wystąpienie w katowickim Spodku kontynuują Joona „Serral” Sotala oraz Alex „Neeb” Sunderhaft.

Pełen terminarz pozostałych dzisiejszych  spotkań prezentuje się następująco:

  • 16:30: Korea, Republic of Baek „Dear” Dong-jun vs. Korea, Republic of Kim „herO” Joon-ho
  • 18:15: Finland Joona „Serral” Sotala vs. Korea, Republic of Eo „soO” Yoon-soo
  • 19:30: Korea, Republic of Kim „Stats” Dae-yeob vs. United States Alex „Neeb” Sunderhaft
  • 20:45: Korea, Republic of Park „Dark” Ryung-woo vs. Korea, Republic of Kang „Solar” Min-soo

Transmisja z meczów dostępna jest na portalu Twitch. Na polskiej relacji z wydarzenia usłyszymy głosy Michała „Zedda” Bogacza, Rafała „ParanOida” Kontowicza oraz Szymona „Ziggy’ego” Filipka.