Już o godzinie 11:00 rozpoczną się zmagania w ramach półfinałów turnieju StarCrafta II podczas Intel Extreme Masters Katowice. Walkę o lwią część z puli nagród wynoszącej 400 000 USD kontynuuje czterech Koreańczyków.

Trwający od poniedziałku turniej StarCrafta II w ramach Intel Extreme Masters Katowice znalazł się na ostatniej prostej. Z siedemdziesięciu sześciu zawodników, na polu bitwy pozostało zaledwie czterech. Stawka nie jest mała, albowiem na zwycięzcę, oprócz miejsca na Mistrzostwach Świata, czeka także kwota w wysokości 150 000 USD.

Na głównej w scenie Spodku, bo to właśnie tam odbędą się trzy ostatnie spotkania, wystąpi czterech obywateli Korei Południowej. Ostatni przedstawiciele zachodniej sceny kosmicznego RTS-a po zaciętej batalii polegli jeszcze w ćwierćfinałach – ważne nadmienienia jest, że to właśnie tam z rąk Eo „soO” Yoon-Soo poległ zwycięzca ostatniego BlizzConu, Joona „Serral” Sotala.

Spotkania z całą pewnością będą niezwykle emocjonujące. W pierwszym półfinale zobaczymy starcie pomiędzy vicemistrzem IEM Katowice 2014, Kimem „herO” Joon-ho, oraz wspomnianym powyżej reprezentantem Chivo SC. O drugie miejsce w wielkim finale zmierzą się natomiast Kim „Stats” Dae-yeob oraz Park „Dark” Ryung-woo. Pełen terminarz spotkań prezentuje się następująco:

  • 11:00: Korea, Republic of Kim „herO” Joon-ho vs. Korea, Republic of Eo „soO” Yoon-soo
  • 12:30: Korea, Republic of Kim „Stats” Dae-yeob vs. Korea, Republic of Park „Dark” Ryung-woo
  • 14:15: Korea, Republic of TBD vs. Korea, Republic of TBD

Najważniejsze spotkania nie obędą się bez polskiego komentarza. Na transmisji przygotowanej przez lokalny oddział ESL usłyszymy głosy Michała „Zedda” Bogacza, Rafała „ParanOida” Kontowicza oraz Szymona „Ziggy’ego” Filipka.