Alex „Neeb” Sunderhaft podtrzymuje szanse na występ dwóch foreignerów w katowickim Spodku. W rundzie dwunastu zawodników północnoamerykański Protoss pokonał pochodzącego z Korei Południowej RagnaroKa.

Po zakończeniu pojedynku pomiędzy Joo „Zestem” Sung-wookiem a Eo „soO” Yoon-soonem, który został zwieńczony jednostronnym wynikiem na korzyść reprezentanta Chivo, przyszedł czas na spotkanie z udziałem zachodniego gracza. W meczu, którego stawką było uzyskanie miejsca wśród ćwierćfinalistów, zmierzyli się Alex „Neeb” Sunderhaft oraz Shin „RagnaroK” Hee-bum.

Rywalizacja rozpoczęła się na dobre na mapie Cyber Forest, gdzie jako pierwszy z inicjatywą wyszedł zawodnik pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Wczesna agresja przy użyciu dwóch Archonów oraz Warp Prisma skutecznie zajęła uwagę przeciwnika, podczas gdy dwudziestojednolatek przygotował solidną armię opartą na Immortalach oraz Zealotach. Potężne pchnięcie w bazę wroga pozwoliło na szybkie zabezpieczenie pierwszego punktu w serii.

Aby zwiększyć swoje prowadzenie, Sunderhaft nie potrzebował więcej jednostek militarnych powstających z Robotics Facility. Po raz kolejny byliśmy świadkami sytuacji, w której Neeb zadał wczesne obrażenia rywalowi – tym razem z wykorzystaniem dwóch Oracle. Następnie przygotował aż osiem Gatewayów. Przy ich pomocy wyprowadził silny atak, dzięki czemu plansza New Repugnancy także zasiliła jego konto.

Jak się okazało, starcie z udziałem północnoamerykańskiego Protossa także zostało zwieńczone wynikiem wskazującym na jednostronną dominację. Na najmniejszej dostępnej mapie, Port Aleksander, RagnaroK zdołał jednak przejąć chwilową inicjatywę w ataku. Znakomita kontrofensywa pozbawiła jednak zawodnika PSISTORM Gaming ostatnich nadziei na odwrócenie losów spotkania.

Już za chwilę w ostatnim meczu rundy dwunastu zawodników zmierzą się Jun „TY” Tae-yang oraz Kang „Solar” Min-soo.