Choć z pozoru bezwartościowy, ostatni pojedynek grupy C rozgrywającego się w Katowicach turnieju StarCrafta II był niezwykle ważny. Joona „Serral” Sotala poniósł pierwszą porażkę na zawodach offline od niemal roku.

Za sprawą zakończenia rywalizacji pomiędzy Lee „INnoVation” Shin-hyungiem oraz Joona „Serralem” Sotalą poznaliśmy pełne rozstrzygnięcie grupy C odbywającego się w trakcie Intel Extreme Masters Katowice turnieju StarCrafta II. Zgodnie z oczekiwaniami większości, pierwsze miejsce, a zarazem awans bezpośrednio do ćwierćfinału uzyskał przedstawiciel Ence eSports. Warto jednakże nadmienić, że nie była gładka przeprawa, albowiem Serral po raz pierwszy od niemal roku przegrał rozgrywaną offline serię.

Sprawcą porażki Fina został wspomniany powyżej koreański Terran reprezentujący Team Reciprocity. Jakkolwiek, triumf przeciwko obecnemu Mistrzowi Świata był zaledwie honorowym zwycięstwem niemającym wpływu na sytuację INnoVation, który z uwagi na cztery wcześniejsze przegrane, został pozbawiony możliwości awansu do etapu drabinki turniejowej.

Wraz z Serralem, miejsce w playoffach zagwarantowało sobie dwóch obywateli Korei Południowej reprezentujących rasę Zergów. Mowa rzecz jasna o Shinie „RagnaroKu” Hee-bumie oraz Kangu „Solarze” Min-soo. Rozczarowujący był rezultat spotkań zeszłorocznego triumfatora w stolicy Śląska, Lee „Rogue” Byung-ryula, który otarł się o uzyskanie awansu.

Wieczór został w pełni poświęcony trwającym już rozgrywkom grupy D, gdzie o miejsca w etapie drabinki turniejowej mierzy się dwóch zachodnich graczy – Sasha „Scarlett” Hostyn oraz Marc „uThermal” Schlappi. Ich rywalami jest czworo Koreańczyków, natomiast transmisja ze spotkań dostępna jest w serwisie Twitch.