Piątkowy wieczór pozwolił na zwieńczenie zmagań w ramach etapu grupowego turnieju StarCrafta II rozgrywanego podczas Intel Extreme Masters Katowice. Na przestrzeni ostatnich dwóch dni wyłoniono dwunastu zawodników, którzy już jutro sprawdzą się w playoffach.

Trwające dwa dni zmagania wewnątrz etapu grupowego podczas rozgrywek StarCrafta II na tegorocznej odsłonie Intel Extreme Masters Katowice można śmiało uznać za zamknięte. Rywalizacja pozwoliła na wyłonienie dwunastu zawodników, którzy już od sobotniego południa kontynuują walkę o lwią część z puli nagród wynoszącej 400 000 USD.

Grupa A:

  1. Korea, Republic of Stats
  2. Korea, Republic of Zest
  3. Korea, Republic of herO
  4. Mexico SpeCial
  5. Korea, Republic of Patience
  6. Korea, Republic of Creator

Grupa B:

  1. Korea, Republic of Dark
  2. Korea, Republic of Trap
  3. United States Neeb
  4. Korea, Republic of Maru
  5. Korea, Republic of Leenock
  6. Germany Lambo

Grupa C:

  1. Finland Serral
  2. Korea, Republic of RagnaroK
  3. Korea, Republic of Solar
  4. Korea, Republic of GuMiho
  5. Korea, Republic of Rogue
  6. Korea, Republic of INnoVation

Grupa D:

  1. Korea, Republic of Dear
  2. Korea, Republic of TY
  3. Korea, Republic of soO
  4. Korea, Republic of Bunny
  5. Netherlands uThermal
  6. Canada Scarlett

Terminarz dzisiejszych spotkań prezentuje się następująco:

RO12:

  • 12:00: Korea, Republic of herO vs. Korea, Republic of Trap
  • 13:15: Korea, Republic of Zest vs. Korea, Republic of soO
  • 14:30: United States Neeb vs. Korea, Republic of RagnaroK
  • 15:45: Korea, Republic of TY vs. Korea, Republic of Solar

RO8:

  • 17:00: Korea, Republic of Dear vs. TBD
  • 18:15: Finland Serral vs. TBD
  • 19:30: Korea, Republic of Stats vs. TBD
  • 20:45: Korea, Republic of Dark vs. TBD

Transmisję ze spotkań w języku polskim dostępna jest na portalu Twitch, a dokładniej kanale lokalnego oddziału ESL. Wówczas usłyszymy głos trzech komentatorów: Michała „Zedda” Bogacza, Rafała „ParanOida” Kontowicza oraz Mateusza „Matiza” Kowalskiego.