Sobotni wieczór doprowadził do zwieńczenia zmagań ćwierćfinałowych w ramach turnieju StarCrafta II odbywającego się z okazji Intel Extreme Masters Katowice. Ostatni pojedynek zakończył się zwycięstwem Parka „Darka” Ryung-woo.

Ćwierćfinałowe spotkania w trakcie turnieju StarCrafta II podczas tegorocznej odsłony Intel Extreme Masters Katowice były niezwykle rozczarowujące dla sympatyków zachodnich graczy. Z uwagi na porażkę Joony „Serrala” Sotali oraz Alexa „Neeba” Sunderhafta na głównej scenie w Spodku zobaczymy wyłącznie obywateli Korei Południowej.

W ostatnim meczu sobotniego wieczoru w szranki stanęło dwóch Azjatów – Park „Dark” Ryung-woo oraz Kang „Solar” Min-soo. Starcie pomiędzy Zergami od samego początku toczyło się po myśli reprezentanta The Gosu Crew, jednakże na trzeciej mapie, King’s Cove, jego rywal zdołał dokonać heroicznego wysiłku, ostatecznie uniemożliwiając zamknięcie serii jednostronnym 3-0.

Półfinały zawodów StarCrafta II o łącznej puli nagród wynoszącej 400 000 USD ruszą już jutro o godzinie 11:00. Za polską transmisję z wydarzenia odpowiadać będą Michał „Zedd” Bogacz, Rafał „ParanOid” Kontowicz oraz Szymon „Ziggy” Filipek.