Miniona niedziela doprowadziła do końca zmagania w ramach osiemnastej odsłony HomeStory Cup XVIII. Na najwyższym szczeblu podium po raz kolejny stanął Joona „Serral” Sotala, który w wielkim finale pokonał INnoVation.

Pochodzący z Finlandii Joona „Serral” Sotala nie ma sobie równych na światowej scenie StarCrafta II. W ubiegłą niedzielę przedstawiciel Ence eSports miał kolejną szansę, aby udowodnić swoją dominację – w wielkim finale osiemnastej odsłony HomeStory Cup Zerg zdołał pokonać wynikiem 4:3 koreańską legendę, Lee „INnoVation” Shin Hyunga. Znakomity występ pozwolił dwudziestolatkowi uzyskać nagrodę w wysokości 8000 USD.

Początkowo w organizowanych przez TaKeTV zawodach udział brało trzydziestu dwóch graczy. Zostali oni rozdzieleni do czterech grup, gdzie w systemie round-robin toczyli bój o możliwość występu w fazie playoff. Zdobycie awansu nie sprawiło Serralowi większych trudności, albowiem wszystkie spotkania z jego udziałem zakończyły się zwycięstwem Fina, który na przestrzeni siedmiu meczów stracił zaledwie trzy mapy.

Przejście przez drabinkę turniejową sprawiło Joonie Sotali kilka problemów. Pierwszym z nich okazał się powracający z emerytury Yun „Taeja” Young Seo, któremu udało się sprowadzić pojedynek do pełnych pięciu odsłon. W kolejnych etapach Zerg pokonał kolejnych Terran: Marca „uThermal” Schlappi’ego oraz Lee „Bunny” Jae Seona, co pozwoliło mu na zagwarantowanie miejsca w wielkim finale.

Rywalem stojącym na ostatniej prostej do zdobycia kolejnego trofeum okazał się wspomniany INnoVation. Reprezentujący O’Gaming TV Koreańczyk był zdecydowanie najcięższym przeciwnikiem Serrala w trakcie HomeStory Cup XVIII, co udowodnił sprowadzeniem pojedynku do pełnego regulaminowego czasu, czyli aż siedmiu map. Ostatecznie w pojedynku zatriumfował ostatni bastion Europy w postaci dwudziestoletniego Fina.