Trzecia, a zarazem przedostatnia doba zmagań w ramach osiemnastej odsłony HomeStory Cup okazała się fatalna w skutkach dla ostatniego reprezentanta Polski. Mikołaj „Elazer” Ogonowski, bo o nim właśnie mowa, odpadł z trwającego w Krefeld turnieju.

W miniony czwartek ruszyły zmagania w ramach osiemnastej odsłony HomeStory Cup. Organizowane przez TaKeTV zawody stały się miejscem walki dla trzydziestu dwóch najlepszych zawodników StarCrafta II, którzy mierzyli się o lwią część z puli nagród wynoszącej 20 000 USD. Na turnieju nie zabrakło reprezentacji Polski, albowiem z początku mogliśmy podziwiać Grzegorza „MaNa” Komincza, Piotra „souL” Walukiewicza oraz Mikołaja „Elazer” Ogonowskiego.

Po rozegraniu etapu grupowego większość graczy z kraju znad Wisły musiała pogodzić się z brakiem możliwości kontynuowania rywalizacji. Ostatnią nadzieją na triumf naszego rodaka okazał się przedstawiciel Team QLASH – awans z czwartego miejsca w koszyku B ulokował go bezpośrednio w drabince przegranych. Pozostając w sytuacji, gdzie jedna porażka oznaczała zakończenie przygody z mistrzostwami, Elazer zdołał pokonać kolejno Kevina „Harstem” de Koninga oraz Kanga „Solar” Min Soo.

Barierą nie do przejścia okazał się Protoss pochodzący z Korei Południowej, czyli Joo „Zest” Sung Wook. Seria w formacie best of five zakończyła się jednostronnym wynikiem 3-0, który jasno stawiał gracza Scythe Esports w roli bezsprzecznego zwycięstwo. Mikołaj Ogonowski ostatecznie zajął miejsce 7-8., za co otrzymał nagrodę finansową w wysokości 750 USD.

Ostatni dzień turnieju ruszy już dziś o godzinie 14:00. Relację w języku polskim poprowadzi Emil Wieczorek z kanału EmStudio.