Już dziś we wczesnych godzinach porannych rozpoczną się mecze w ramach grupy B turnieju Global StarCraft II League: Season 3. O awans do kolejnego etapu zawalczą Cure, DongRaeGu, Solar oraz Zest.

Przed nami zmagania w ramach grupy B drugiego etapu turnieju Global StarCraft II League. Rozgrywki dedykowane głównie zawodnikom z Korei Południowej budzą ogromne emocje, natomiast dziś o ich generowanie zadba czworo zawodników: Cure, DongRaeGu, Solar i Zest. Najlepsza dwójka awansuje do play-offów, gdzie kontynuuje walkę o lwią część z puli wynoszącej 140 tys. dolarów.

Pierwsi robotnicy zostaną wydelegowani do zbierania minerałów już o godzinie 6:00. Wówczas rozpocznie się spotkanie pomiędzy Kim „Cure” Doh-wookiem a Park „DongRaeGu” Soo-ho'em. Zawodnicy zetrą się w meczu o formacie best of five – do trzech wygranych map. Kolejną rywalizującą parą będą natomiast Kang „Solar” Min-soo oraz Joo „Zest” Sung-wook. Triumfatorzy obu rozgrywek awansują bezpośrednio do starcia wygranych. Osobom, którym powinie się noga pozostanie możliwość kontynuowania walki poprzez drabinkę przegranych.

Niestety, transmisja z Global StarCraft II League: Season 3 nie jest dostępna w języku polskim. Wszyscy zainteresowani śledzeniem rozgrywek powinni skierować się na angielską transmisję dostępną w serwisie YouTube na kanale AfreecaTV eSports.