Już dziś o 11:30 rozpocznie się pierwszy pojedynek półfinałowy w ramach Global StarCraft II League Season 2. W ramach spotkania do czterech wygranych map zmierzy się dwóch koreańskich Zergów: DongRaeGu oraz Rogue.

Drugi sezon tegorocznej odsłony Global StarCraft II League, jednego z najbardziej prestiżowych turniejów kosmicznego RTS-a, wkroczył w decydującą fazę. Do zakończenia zmagań o lwią część z puli wynoszącej 140 tys. dolarów pozostały zaledwie trzy spotkania w formacie best of seven – półfinały oraz wielki finał. Pierwszy z nich rozpocznie się już dziś o godzinie 11:30 czasu polskiego.

W ruszającym na chwilę przed południem meczu udział weźmie dwóch Koreańczyków specjalizujących się w rasie Zergów. Jednym z nich jest Park „DongRaeGu” Soo-ho, zawodnik, który największe sukcesy święcił we wczesnym okresie StarCrafta II. Jest to jego pierwsze znaczące osiągnięcie po wieloletniej przerwie, w tym także dwuletnim okresie emerytury. Dwudziestodziewięciolatek nie może jednak liczyć na łatwą przeprawę, albowiem jego przeciwnikiem będzie dwukrotny triumfator Intel Extreme Masters Katowice, a także zwycięzca mistrzostw świata.

Transmisja ze spotkania dostępna jest w języku angielskim na kanale AfreecaTV eSports w serwisie YouTube.