Już w najbliższy piątek StarCraft II zdominuje Gdańsk. Kinguin Esports Lounge rozgorzeje od emocji turnieju społeczności organizowanego przez Konrada „Angry” Pieszaka.

O wyjątkowości StarCrafta II stanowi jego społeczność. Społeczność, którą już w najbliższy piątek będziecie mogli spotkać w gdańskim Kinguin Esports Lounge za sprawą organizowanego turnieju For Aiur. Turniej, pomimo rywalizacji o lwią część z puli wynoszącej 1000 zł będzie przede wszystkim okazją do spotkania i spędzenia wspólnie czasu z innymi zajawkowiczami kosmicznego RTS-a.

Turniej odbędzie się w formacie znanym z Global StarCraft II League, czyli seedowanego etapu grupowego, a następnie play-offów. Na chwilę obecną swoją obecność zadeklarowało wiele rozpoznawalnych twarzy z community SC2, między innymi popularny komentator oraz streamer Igor „Indy” Kaczmarek oraz Michał „Zedd” Bogacz. Na miejscu pojawią się także gracze regularnie próbujący swoich sił na scenie lokalnej i europejskiej – Rodzyn, Snoxtar oraz Blue.

Obiekt znajdujący się przy ulicy Jana Kilińskiego 4 jest otwarty dla wszystkich, natomiast chętni spróbować swoich sił w rywalizacji będą musieli uiścić niewielką kwotę wpisowego. Po więcej informacji odwiedźcie stronę wydarzenia na Facebooku.