W miniony piątek zakończono rozgrywki grupowe finałowych rozgrywek DreamHack SC2 Masters 2020 Summer. Do etapu playoff awansowało ośmiu zawodników, z czego większość stanowią reprezentanci Korei Południowej.

Sympatycy StarCrafta II w przeciągu ostatnich dni nie mogą narzekać na brak emocji. Wszystko za sprawą rozgrywek DreamHack SC2 Masters Summer, które weszły w najbardziej zaawansowany etap rywalizacji. Po serii regionalnych turniejów wyłoniono najlepszą szesnastkę, która rozpoczęła zmagania w ramach czteroosobowych grup. Z każdej z nich na awans mogło liczyć dwóch graczy, a ostatecznie grono zawodników biorących udział w playoffach zostało zdominowane przez reprezentantów Korei Południowej.

Pomimo obecności Azjatów, Stary Kontynent wciąż może liczyć na uzyskanie trofeum. Wszystko za sprawą trzech pozostałych zawodników – Serrala, HeRoMaRinE oraz Reynora – którzy pokazali się ze znakomitej strony kolejno w zmaganiach grupy A, B oraz C. Europejczycy zajęli w nich czołowe pozycje, lecz zaledwie gracz z Włoch zdołał nie stracić przy tym ani jednej mapy. Mierzył się wówczas ze SpeCialem oraz Maru, co mocno wyeksponowało jego umiejętności w matchupie Zerg kontra Terran. Te przydadzą się już dziś, albowiem Romiti stanie w szranki z jedną z koreańskich legend, INnoVation.

Serię sobotnich spotkań zainicjuje jednak rywalizacja z HeRoMaRinE przeciwko Trapowi. Mecz w formacie best of five ruszy już o 16:00, natomiast pochodzący z Niemiec zawodnik stanie przed szansą wyeliminowania ostatniego Protossa z turnieju. Następnie o 17:15 rozegra się omówiony powyżej pojedynek pomiędzy Reynorem a INnoVation, a o 18:30 Serral podejmie TY. Ćwierćfinałowy maraton zostanie zwieńczony rywalizacją pomiędzy Cure i Maru o godzinie 19:45. Koreańskie pojedynki Terran kontra Terran często słyną z niezwykłej zaciętości, jednocześnie będąc prezentacją niezwykłych umiejętności taktycznych.

Polską transmisję z wydarzenia poprowadzi Igor Kaczmarek z kanału IndyStarCraft.