Rozgrywki grupowe DH SC2 Masters Fall: Season Finals wyłoniły ósemkę graczy, która kontynuuje zmagania o najwyższe szczeble podium. Na polu bitwy pozostali wyłącznie przedstawiciele Starego Kontynentu i Korei Południowej.

Riccardo „Reynor” Romiti, Clement „Clem” Desplanches, a także Joona „Serral” Sotala – tak prezentuje się reprezentacja Europy w play-offach DreamHack StarCraft II Masters Fall: Season Finals. Łącznie ósemka zawodników stanie w szranki o lwią część z puli nagród wynoszącej 57 tys. dolarów. Co warto przypomnieć, poprzednia edycja globalnej rywalizacji została zwieńczona triumfem fińskiego przedstawiciela Ence eSports.

Rywalizacja rozpocznie się już dziś o 16:00, gdy w spotkaniu do trzech wygranych map zawalczą dwaj Koreańczycy – Lee „Rogue” Byeong-yeol oraz Lee „INnoVation” Shin-hyung. Pełne zestawienie ćwierćfinałów prezentuje się następująco:

  • 16:00 – Lee „Rogue” Byeong-yeol vs Lee „INnoVation” Shin-hyung
  • 17:15 – Kim „Stats” Dae-yeob vs Cho „Trap” Sung-ho
  • 18:30 – Jun „TY” Tae-yang vs Riccardo „Reynor” Romiti
  • 19:45 – Joona „Serral” Sotala vs Clement „Clem” Desplanches

Smucić może rozstawienie Europejczyków. W wyniku losowania cała trójka została ulokowana w jednej części turniejowej, a co warto nadmienić, w tym wypadku nie występuje drabinka przegranych. Oznacza to brak szans na finał wyłącznie z udziałem zachodnich zawodników StarCrafta II, a już w pierwszej rundzie będziemy świadkami bratobójczego pojedynku.

Transmisja ze spotkań w języku polskim dostępna jest na kanale Igora „Indy'ego” Kaczmarka w serwisie Twitch.TV.