Kwalifikacje do turnieju w Spodku przebiegły pomyślnie dla jednego Polaka. Mowa tutaj o członku x-kom AGO – Elazerze.

Mikołaj dzisiejsze zmagania rozpoczął od pojedynku BO3 z francuskim graczem Denver. Nie miał z nim większych problemów i wygrał po dwóch mapach, które trwały około dziesięciu minut. Większym wyzwaniem okazał się Scarlett, który zwyciężył pierwszą potyczkę. Elazer w żaden sposób się tym nie przejął i kolejne dwie przypisał na swoje konto. Sytuacja sprawiła, że mecz o IEM musiał rozgrywać na SpeCiala.

Decydująca potyczka była rozgrywana w systemie BO5. Dobrze wprowadził się Meksykanin, który wygrał na Eternal Empire. Mikołaj zdołał jednak doprowadzić do remisu, by po chwili zostać pokonanym na Ephemeron. Jastrząb zakasał rękawy i zwyciężył na pozostałych dwóch mapach. Dzięki temu zdołał zakwalifikować do fazy grupowej na IEM Katowice 2020. W grze o awans i dołączenie do Polaka są nadal między innymi Serral czy uThermal.

Turniej w Spodku będzie posiadał aż 400,000 $ w puli, z czego triumfator zdobędzie 150,000 $. Nadwiślański Zerg na pewno powtórzy sukces sprzed roku, ponieważ wtedy nie było ani jednego Polaka w Ro24 (faza grupowa). W grze o awans i dołączenie do naszego rodaka są nadal między innymi Serral czy uThermal.