Trwające przeszło tydzień głosowanie mające na celu wyłonić uczestników tegorocznej odsłony GSL vs. the World dobiegło końca. Dzięki mobilizacji ze strony polskiej społeczności do Seulu pojedzie Mikołaj „Elazer” Ogonowski.

Turniej GSL vs. the World to jedna z niewielu okazji w esportowym kalendarzu StarCrafta II, kiedy zachodni gracze mają szansę konkurować z zawodnikami pochodzącymi z Korei Południowej. Występ na omawianych zawodach nie jest jednak kwestią umiejętności – jedyną nadzieją na walkę o najwyższe lokaty, poza otrzymaniem zaproszenia od organizatorów, jest zwycięstwo w plebiscycie publiczności.

O wyjazd do Seulu walczył jedynie jeden Polak, Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Z początku perspektywa udziału zawodnika x-kom AGO w GSL vs. the World malowała się w ciemnych barwach. Pomimo starań polskiej społeczności StarCrafta II, Rodak wciąż posiadał na swoim koncie mniejszą ilość punktów niżeli Ricardo „Reynor „Romiti czy Sasha „Scarlett” Hostyn. Ostatecznie biało-czerwony Zerg zdołał przebić się na pierwsze miejsce za sprawą głosów oddanych przez publiczność polskiego YouTubera, Gimpera, który na co dzień jest ściśle związany z „Jastrzębiami”.

GSL vs. the World odbędzie się już w dniach od 15 do 18 sierpnia w stolicy Korei Południowej. Zgodnie z rozlosowanymi parami do pierwszego etapu rundy szesnastu zawodników, Elazer spotka się z Park „Darkiem” Ryung-woo.