Już w połowie sierpnia odbędzie się tegoroczna edycja turnieju GSL vs the World. O występ w stolicy Korei Południowej walczy Mikołaj „Elazer” Ogonowski.

Turniej GSL vs the World to jedna z niewielu inicjatyw w esportowym kalendarzu StarCrafta II, która pozwala na rywalizację pomiędzy zawodnikami z Korei Południowej a reszty globu. Tegoroczna odsłona mistrzostw odbędzie się już od 15 do 18 sierpnia.

W trakcie organizacji GSL vs the World włodarze stawiają ogromny nacisk na głos publiczności. Dzięki temu niemal połowa z uczestników wybierana jest na przestrzeni plebiscytu organizowanego na łamach portalu tl.net.

O wyjazd do kraju będącego światową kolebką sportów elektronicznych walczy Mikołaj „Elazer” Ogonowski. W momencie głosowania znajduje się on na trzecim miejscu w konkursie, a awans trafić może jedynie do jednego zawodnika specjalizującego się w danej rasie. Na miejscach wyższych niż zajmowane przez Polaka znajdują się Sasha „Scarlett” Hostyn – najlepsza profesjonalna zawodniczka esportowa – oraz Riccardo „Reynor” Romiti, utalentowany siedemnastolatek, który przed kilkoma dniami zatriumfował na turnieju WCS Summer.

Jeśli chcecie umożliwić Elazerowi wyjazd na kolejny duży turniej StarCrafta II, nie zapomnij udać się do odpowiedniego wątku na forum portalu tl.net, aby oddać na niego głos.