Ubiegłej nocy odbyły się ćwierćfinałowe spotkania w ramach odbywającego się w Korei Południowej Intel Extreme Masters PyeongChang. Podczas ostatniego dnia turnieju na polu bitwy zobaczymy Mikołaja „Elazer” Ogonowskiego, który zmierzy się z Sashą „Scarlett” Hostyn.

Ubiegła noc obfitowała w emocje związane ze StarCraftem II – wszystko za sprawą odbywającego się w południowokoreańskim PyeongChang przedostatniego przystanku dwunastego sezonu Intel Extreme Masters. Po drugim dniu zmagań liczba graczy zmniejszyła się z początkowych osiemnastu do zaledwie czterech, którzy kontynuują walkę o lwią część z puli nagród wynoszącej 150 000 USD.

Mecze rundy ośmiu zawodników otworzyło starcie pomiędzy Mikołajem „Elazer” Ogonowskim a Jo „Zest” Sung Wook'iem. Choć statystyki i historia spotkań wskazywały na przewagę Polaka, wiele osób nadal w roli faworyta stawiało koreańskiego Protossa. Były zawodnik KT Rolster rozpoczął mecz od zdobycia pierwszej mapy, jaką było Blackpink.

Wczesny sukces był jednak końcem marzeń Zesta na zwycięstwo – na przestrzeni kolejnych potyczek Elazer idealnie odnalazł się w swoim własnym stylu gry, polegającym na perfekcyjnych atakach w środkowym etapie rozgrywki. Catalyst, Neon Violet Square oraz Acid Plant zasiliły konto reprezentanta Team QLASH, który wynikiem 3:1 awansował do półfinałów turnieju.

Zaskoczeniem drugiego dnia Intel Extreme Masters PyeongChang była z całą pewnością potyczka Joona „Serral” Sotala z Sashą „Scarlett” Hostyn. Zwycięzca WCS Leipzig uległ Kanadyjce, która została półfinałowym rywalem Mikołaja. Na uwagę zasługuje także spotkanie pomiędzy Aleksandrem „Bly” Svusuykiem, a Juanem Carlosem „SpeCial” Tena Lopezem, które sprowadziło się do rozegrania pełnych pięciu map.

Trzeci dzień, a zarazem IEM PyeongChang rozpocznie się w nocy z wtorku na środę o godzinie 04:00. Pełen terminiarz spotkań prezentuje się następująco:

  • 04:00Poland Mikołaj „Elazer” Ogonowski vs. Canada Sasha „Scarlett” Hostyn (BO5)
  • 05:30Korea, Republic of Kim „sOs” Yoo Jin vs. Mexico Juan Carlos „SpeCial” Tena Lopez (BO5)
  • 07:00 – TBD vs. TBD (BO7)

Półfinał pomiędzy Elazerem a Scarlett zapowiada się niezwykle interesująco. Mikołaj niejednokrotnie pokazał się z dobrej strony przeciwko Zergom, aczkolwiek to jego rywalka posiada wyższy współczynnik zwycięstw w matchupie ZvZ. Jak będzie tym razem, przekonamy się dzisiejszej nocy.