Zaledwie kilkanaście godzin temu Mikołaj „Elazer” Ogonowski ogłosił odejście z Team QLASH. Na ogłoszenie nowej organizacji nie przyszło nam czekać długo, albowiem zaledwie kilkanaście minut temu świat obiegła wieść, iż zawodnik zasilił szeregi AGO Esports.

Niedzielny wieczór obfitował w ogrom emocji związanych ze StarCraftem II. Byliśmy świadkami nie tylko zakończenia rywalizacji w ramach osiemnastej odsłony HomeStory Cup XVIII, gdzie w wielkim finale starli się INnoVation oraz Serral, lecz także świat obiegła informacja dotycząca Mikołaja „Elazer” Ogonowskiego. Młody Zerg opuścił szeregi reprezentowanego przez przeszło piętnaście miesięcy Team QLASH.

W oświadczeniu wydanym przez włoską organizację sympatycy polskiego zawodnika zostali zapewnieni, iż nową drużynę Elazera poznamy już wkrótce. Oczekiwanie trwało zaledwie kilkanaście godzin, albowiem chwilę temu dowiedzieliśmy się, iż Mikołaj Ogonowski dołączył pod skrzydła rodzimego AGO Esports.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, dołączając do AGO Esports. Cenię sobie zaplecze, które stoi za organizacją. Zaufałem tym ludziom i wierzę, że są to właściwe osoby na właściwym miejscu. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się podnieść mój poziom w grze, dzięki czemu na nadchodzących turniejach zaprezentuję się jeszcze lepiej niż do tej pory – komentuje Mikołaj „Elazer” Ogonowski – Nie mogę doczekać się swojego pierwszego spotkania w nowych barwach, bo wiem, że wszyscy w AGO głodni są sukcesów i rywalizacji na najwyższym światowym poziomie.

Dwudziestolatek z całą pewnością będzie stanowić silne wzbogacenie dla organizacji, która zdecydowała się na podbicie kolejnego tytułu esportowego. Gracz w ostatnich latach dwukrotnie wystąpił na Mistrzostwach Świata w StarCrafta II, gdzie kolejno dotarł do półfinałów oraz ćwierćfinałów, a także zatriumfował podczas WCS Valencia 2017. Dokonanie podobnych wyczynów w przypadku Elazera z całą pewnością pozostaje jedynie kwestią czasu.