Czas rozpocząć turniej StarCrafta II podczas Intel Extreme Masters Katowice. Przed nami dziewięć emocjonujących spotkań i rywalizacji toczącej się o nagrody z puli wynoszącej 250 tysięcy dolarów.

W kalendarzu StarCraftowego esportu Intel Extreme Masters jest niezmiennie jedną z najważniejszych imprez w roku. Tegoroczne zmagania turnieju kojarzonego z Katowicami zostały przeniesione do sieci. Z całą pewnością nie umniejszy to jednak fenomenalnym emocjom pochodzącym z meczów, które rozpoczną się już dziś o 15:00.

Dla polskiej społeczności turniej rozpocznie się z wysokiego C. W meczu otwarcia zawalczy jedyny reprezentant kraju znad Wisły, Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Reprezentant x-kom AGO w swoim pierwszym spotkaniu zmierzy się z Lee „Bunnym” Jae-seonem, Koreańczykiem specjalizującym się w rasie Terran. Spotkanie odbędzie się w formacie best of three, czyli do dwóch wygranych map.

Misją Ogonowskiego będzie jednak wyłącznie pokonanie Azjaty, lecz przejście przez RO36 w celu uzyskania awansu do fazy grupowej. Do realizacji określonego celu będzie musiał pokonać przynajmniej trzech zawodników. Format turnieju, z uwagi na istnienie drabinki podwójnej eliminacji, dopuszcza pewien margines błędu, jednak nie jest on zbyt duży. Każdy z graczy może przegrać zaledwie raz – dwukrotna porażka będzie jednoznaczna z zakończeniem przygody z Katowicami.

Transmisja z turnieju w języku polskim dostępna będzie na kanale ESL SC2 PL. Swojego głosu użyczy między innymi Igor „Indy” Kaczmarek.