Rywalizacja w ramach grupy C finałów sezonu DH SC2 Masters zakończyła się triumfem reprezentanta Korei Południowej. Tuż za nim, na miejscu wciąż premiowanym awansem uplasował się pochodzący z Francji Clem.

Rozgrywane w czwartkowe popołudnie mecze grupy C w ramach DreamHack StarCraft II Masters: Season Finals zakończyły się po myśli jedynego przedstawiciela Korei Południowej we wspomnianym zgromadzeniu. Lee „Rogue” Byeong-yeol uplasował się na samym szczycie tabeli wyników, natomiast tuż za nim na drugim miejscu znalazł się Clement „Clem” Desplanches. Obaj zawodnicy kontynuują zmagania o lwią część z puli nagród wynoszącej 57 tysięcy dolarów.

Trzeba przyznać: dwukrotny triumfator Intel Extreme Masters Katowice nawet się nie spocił. Dwa gładkie zwycięstwa – kolejno przeciwko Seanowi „Probe” Kempenowi oraz Juanowi „SpeCial” Tena Lopezowi – zakończone wynikiem 2-0 zapewniły mu szybki awans. Sprawa inaczej się miała w przypadku młodego reprezentanta Team Liquid, który w swoim pierwszym meczu uległ meksykańskiemu Terranowi. Potrzeba udziału w drabince przegranych była dla niego motywującym kubłem zimnej wody. W godnym podziwu stylu Clem pokonał jeden po drugim obu niekoreańskich rywali, ostatecznie zapewniając sobie upragniony awans.

Połowiczny sukces Clema to nie koniec europejskich emocji wynikających z finałów sezonu DH SC2 Masters. Już w piątek swoje zmagania rozpocznie Serral. Wszystkie spotkania transmitować będzie Igor „Indy” Kaczmarek na swoim kanale w serwisie Twitch.TV.