Za pośrednictwem swojego Twittera Baek „Dear” Dong-jun poinformował kibiców o zawieszeniu kariery. Profesjonalny gracz StarCrafta II rozpoczął służbę wojskową.

Obowiązkowa służba wojskowa w Korei Południowej jest jedną z przyczyn zawieszania kariery przez profesjonalnych graczy, często wyznaczając moment permanentnego odwieszenia myszki na kołek. O przerwaniu dotychczasowego zajęcia z powodu wstąpienia do armii swoich sympatyków poinformował Baek „Dear” Dong-jun, profesjonalny gracz StarCrafta II. Mundur po raz pierwszy przywdzieje w październiku.

W krótkim, aczkolwiek treściwym oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze, Dear przekazał swoim odbiorcom niepocieszającą wieść, jednocześnie dziękując za wieloletnie wsparcie. Przyznał, że przed odejściem na przynajmniej kilkuletnią emeryturę pragnął zająć szczyt podium w jednym z prestiżowych turniejów, co niestety się nie udało. Dong-jun w trwającej blisko dziesięć lat karierze reprezentował wiele organizacji: Samsung Galaxy, Newbee i KaiZi Gaming to zaledwie kilka z nich. Na jego konto wpłynęło przeszło 240 tys. dolarów.

Odejście ze świata sportów elektronicznych celem realizacji obowiązkowej służby wojskowej nie zawsze oznacza permanentne zakończenie kariery. Powrót Deara stoi pod znakiem zapytania, lecz jak sam przyznał, ma nadzieję, że jego przyszłość przetnie się ze społecznością StarCrafta II.