W miniony weekend miasto Yinchuan stało się centrum zainteresowania wszystkich fanów StarCrafta II. Wszystko za sprawą odbywającej się imprezy World Cyber Arena 2016, której zwycięzcą okazał się pochodzący z Korei ByuN!

W ubiegły weekend chińskie miasto Yinchuan przyciągnęło uwagę fanów StarCrafta II z całego świata, wszystko za sprawą odbywającego się w nim World Cyber Arena 2016. Zapowiadane hucznie wydarzenie nie uniknęło problemów, lecz pomimo ich istnienia dało szanse rywalizacji najlepszym graczom z całego świata.

W turnieju poprzedzanym licznymi kwalifikacjami wystąpiło ośmiu spośród zaplanowanych dziesięciu zawodników. Z udziału w zawodach zrezygnował Artur „Nerchio” Bloch oraz z powodu problemów związanych z wizą na miejscu nie stawiła się Sasha „Scarlett” Hostyn. Pozostali gracze, którzy byli obecni w Chinach, zawalczyli o nagrody z puli wynoszącej w przybliżeniu 43 000 USD.

Zawody rozpoczęły się od rozegrania spotkań wewnątrz dwóch grup w systemie round robin, z których zwycięzca turnieju, Byun „ByuN” Hyun Woo awansował na pierwszym miejscu. Koreańczyk po dostaniu się do półfinału trafił na Hu „Jieshi” Jiajuna, który z powodu spóźnienia się na mecz oddał zwycięstwo walkowerem. Finał był dla ByuNa formalnością. Tracąc jedynie jedną mapę, zdominował on Jo „Patience” Ji Hyuna, Protossa koreańskiego pochodzenia.

Turniej, choć udany, borykał się z problemami oraz krytyką skierowaną w jego stronę przez wielu spośród zainteresowanych tematem osób. Organizatorzy byli oskarżani m.in. o zaniżoną względem pierwszych zapowiedzi pulę nagród czy też małą ilość zagranicznych transmisji (na platrofmie twitch.tv turniej nadawany był jedynie w języku rosyjskim). Ponadto marka została okryta złą sławą podczas ubiegłych imprez, przez którą zawodnicy rezygnowali z bezpośredniego występu w Chinach.

Reasumując, występujący pod banderą Team expert Byun odniósł kolejny sukces, tym razem zdobywając 21 800 USD. Już czternastego grudnia zobaczymy go na deskach następnego turnieju, którym będzie Intel Extreme Masters Gyeonggi.