Pierwszy dzień fenomenalnych zmagań podczas tegorocznego BlizzConu za nami. Ten event z całą pewnością przejdzie do historii – do półfinału mistrzostw świata trafił reprezentant Polski, czyli Elazer!

Długo oczekiwany BlizzCon rozpoczął się od ceremonii otwarcia, podczas której deweloperzy skupili się na przedstawieniu przyszłych aktualizacji oraz nowej zawartości gier. StarCraft, oprócz szeregu zmian balansujących, doczekał się zaimplementowania inteligentnych botów oraz nowego dowódcy w trybie współpracy – Aleksieja Stiukowa.

Jednak najciekawszym aspektem pierwszego dnia były zdecydowanie ćwierćfinały Mistrzostw Świata StarCrafta II, w których udział brał reprezentant Polski. Podczas meczu inaugurującego Mikołaj „Elazer” Ogonowski stanął w szranki z Tobiasem „ShowTime” Sieberem. Spotkanie w formacie BO5 rozpoczęło się zdobyciem przewagi przez Mikołaja, który zręcznie pokonał przeciwnika na Frozen Temple oraz King Sejong Station. Fakt, że ShowTime zdołał zwyciężyć na Galactic Process nie zraził Elazera, który po pełnej emocji grze na Dasan Station dopełnił swój awans do półfinału.

Pozostałe mecze rozgrywane tego samego wieczora nie były wcale mniej ekscytujące. Już w następnym starciu poznaliśmy kolejnego rywala Elazera, którym okazał się Park „Dark” Ryung Woo, przez wielu uznawany za najlepszego Zerga na świecie. Za sprawą spotkania pomiędzy Byuna „ByuN” Hyun Woo oraz Junem „TY” Tae Yang amatorzy matchupu TvT również nie mieli powodu do narzekania. Serię spotkań dokończyło zdominowanie Joo „Zest” Sung Wook przez Kima „Stats” Dae Yeob

Zakończenie zmagań WCS Global Finals nie było końcem imprezy. Podczas BlizzConu odbyła się również listopadowa edycja turnieju SHOUTcraft Kings, którego pula nagród wynosiła „zaledwie” 7 000 USD. Udział w walce wziął Artur „Nerchio” Bloch, który zarobił dodatkowe 2 000 USD.

Rozpoczęcie ostatniego już dnia zmagań o tytuł mistrza świata (05.11) zaplanowane jest na godzinę 20:30, kiedy wystartuje pierwszy półfinał. Polską relację z wydarzenia zapewnia Emil Wieczorek z kanału EmStarcraft.