Kwalifikacje serwera amerykańskiego na nadchodzący Intel Extreme Masters Katowice zostały zakończone. Pewność występu podczas turnieju StarCrafta II w samym sercu Śląska uzyskał między innymi Riccardo „Reynor” Romiti.

Już pod koniec lutego za sprawą Intel Extreme Masters, Katowice staną się miejscem zmagań najlepszych zawodników StarCrafta II z całego świata. Możliwość walki o przeszło 250 tys. dolarów sprawia, że rywalizacja nabiera rumieńców jeszcze na etapie kwalifikacji. Minionego wieczoru zakończono eliminacje dedykowane serwerowi amerykańskiemu.

Pomimo regionu, żaden z trzech miejsc nie trafiło do obywatela Nowego Świata. W zmaganiach prym wiedli Koreańczycy oraz jeden Europejczyk, który był zdolny dotrzymać narzuconemu przez nich tempu – Riccardo „Reynor” Romiti. Młody zawodnik specjalizujący się w rasie Zergów na drodze do możliwości występu podczas IEM-u pokonał Zesta czy TLO. W meczu decyzyjnym wyższość siedemnastolatka uznał soO, któremu nie udało się zdobyć choćby pojedynczego punktu.

W Katowicach oprócz sponsorowanego przez Redbull zawodnika zobaczymy dwóch reprezentantów Korei Południowej – wspomnianego powyżej Zesta oraz Maru. Kolejna szansa na kwalifikacje pojawi się już niedługo, albowiem za niespełna tydzień rozpoczną się zmagania dedykowane serwerowi europejskiemu.