Po fazie grupowej RLCS Season X – Spring: European Major dwie drużyny dalej są niepokonane! Wszystkie mecze i to w przekonującym stylu wygrało Team BDS oraz Solary. Natomiast w play-offach możemy spodziewać się wielkich emocji.

W grupie A nie zobaczyliśmy wielu zaskoczeń, a zwyciężył faworyt. Team BDS w każdym spotkaniu wygrało 3-1 w mapach. Najpierw z German Amigos w meczu otwarcia, potem z Team Vitality. A na koniec dnia z Team Queso i BS+COMPETITION. Jednak poszczególne gry były różne, najciężej BDS miało w meczu z Team Vitality, ponieważ zobaczyliśmy aż trzy dogrywki. Natomiast najłatwiejszą przeprawę dywizja RL szwajcarskiej organizacji miała z BSCO, gdyż tam w jednej grze wynik wyniósł nawet 5-1. Właśnie wspomniane BS+COMPETITION zajęło ostatnie miejsce z rekordem 1-3 i odpadło, jednak decydowały bilanse pojedynczych map. German Amigos również miało rekord 1-3, aczkolwiek w każdej przegranej serii zdobywało po jednej mapie i to zadecydowało. Za to w środku tabeli uplasowało się Team Queso i Team Vitality z wynikami 2-2.

W grupie B to Solary było dominatorem. Francuska drużyna wygrała wszystkie swoje mecze, ale z różnymi wynikami. Na White Demons i Guild Esports 3-2, a na SK Gaming, które przejęło Aether oraz Top Blokes 3-0. Nie ma to jednak korelacji z wynikami tych drużyn, gdyż WD odpadło z rekordem 0-4, chociaż w każdej grze było bardzo blisko zwycięstwa. Pozostała trójka zespołów zakończyła zmagania z bilansami 2-2, aczkolwiek najlepiej radziło sobie angielskie Guild Esports. Za to Top Blokes wygrywało 3-2 i 3-1, a przegrało dwukrotnie 0-3. Pośrodku tabeli znalazło się solidne SK Gaming.

Już dzisiaj poznamy triumfatora, ponieważ odbędzie się cała faza playoff. Pary ćwierćfinałowe wyglądają bardzo ciekawie, a zwłaszcza te z drużynami ze środka tabeli. Tak prezentuje się cały rozkład jazdy:

  • 17:00 🇨🇭 Team BDS vs 🇪🇺 Top Blokes
  • 18:00 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Guild Esports vs 🇫🇷 Team Vitality
  • 19:00 🇫🇷 Solary vs 🇩🇪 German Amigos
  • 20:00 🇪🇸 Team Queso vs 🇪🇺 SK Gaming
  • 21:00 półfinał: BDS/TB vs GLD/VIT
  • 22:00 półfinał: SLY/GA vs TQ/SK
  • 23:00 wielki finał