Właśnie trwają kwalifikacje do Intel World Open, czyli turnieju poprzedzającego igrzyska olimpijskie. W nich, a dokładniej w strefie Europy Wschodniej wyróżnia się jeden naród. Z łącznie czterech drużyn, które awansowały do zamkniętych kwalifikacji, aż dwie są polskie.

Turniej z łączną pulą nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów dzieli się na cztery mniejsze, które odbędą się w lipcu. Z powodu pandemii organizatorzy nie zdecydowali się na światowy event. Dlatego wyróżnili obie Ameryki, region EMEA (Europa, Afryka i Bliski Wschód), Azję główną, a także Azję mniejszą i Oceanię.

W Intel Worlds Open – EMEA Regional Finals zagra osiem drużyn. A dokładnie będą to zwycięzcy kwalifikacji: Afryki, Europy Wschodniej, Europy Północnej, Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji. Zagrają oni w turnieju z podziałem na dwie grupy oraz półfinał i finał, a pula wynosić będzie 80 tysięcy dolarów.

Miejmy nadzieję, że o jak największe pieniądze powalczy któryś z polskich zespołów, a do zamkniętych kwalifikacji awansowały dwa. W pierwszych otwartych kwalifikacjach POLSKA GUROM przeszła jak burza, pokonując po drodze Węgrów, Czechów, Serbów oraz Rosjan. Za to z drabinki przegranych awansowała jedna z ekip, która uległa w starciu z Polakami, czyli Czech This Out.

Tydzień później, a dokładniej wczoraj w drugich otwartych kwalifikacjach znów wygrała polska ekipa. Tym razem Poland z dwoma Polakami, z Irlandczykiem polskiego pochodzenia i rezerwowym Anglikiem polskiego pochodzenia w składzie. Nasi pokonali po drodze Rumunów, Polaków, Węgrów i Chorwatów. Natomiast z drabinki przegranych awansowało Budapest Five.

Wszystkie drużyny z zamkniętych kwalifikacji w składach mają zawodników o podobnym doświadczeniu. Jedynie Irlandczyk Virtuoso z Poland gra aktualnie w czołowej ekipie, czyli Endpoint CeX. Co prawda w Czech This Out gra Lauty, który był wcześniej rezerwowym we Fnatic. Jednak w ostatnim czasie tak jak cała reszta nie grał w topowych zespołach. Turniej odbędzie się 21 czerwca i POLSKA GUROM podejmie w pierwszym starciu Budapest Five, a Poland zagra z Czech This Out. Jest oczywiście drabinka przegranych, a każdy mecz to BO5, więc będzie ciekawie.