Niedawno świat obiegła informacja, że były reprezentant Anglii w piłce nożnej, David Beckham, zainwestował w organizacje esportową – Guild Esports. Dzisiaj znamy jej pierwszych reprezentantów.

Pierwszą dywizją Guild Esports będzie zespół w Rocket League'u. Jest to wybór nietypowy, wszak jeżeliby spojrzeć na to z nieco innej strony, bo można się było go spodziewać. W esporcie istnieje trend na organizacje powiązane z tradycyjnymi sportami, czy to przez inwestora pokroju Beckhama, czy to po prostu jako odłam danego klubu, jak Śląsk Wrocław Esports, na szukanie na pierwszy ogień zawodników do tytułów podobnych do sportu. Takimi są chociażby FIFA, czy właśnie Rocket League.

Kto będzie w takim razie reprezentował Gildię w grze sportowej od Psyonix? Trójką, która będzie miała ten honor, jest Kyle „Scrub Killa” Robertson, Joseph „Noly” Kidd i Thomas „ThO” Binkhorst. Dwóch Szkotów nie posiada w swoim portfolio zbyt wielu tytułów czy wyróżnień, jednak prezentuje się bardzo obiecująco. Scrub Killa na swoim koncie ma już na przykład mistrzostwo w RLCS Season 7 World Championship, które osiągnął wówczas z trenerem Mike'm „Gregan” Ellisem, który również został zatrudniony na szkoleniowca do drużyny Beckhama.

Samo ogłoszenie jest zrobione bardzo profesjonalnie, również w stylu, do którego w esporcie nie jesteśmy przyzwyczajeni. Zresztą, najlepiej zobaczcie sami i oceńcie.