Początek serii był bardzo dobry dla Team BDS i wydawało się, że dominatorzy europejskiej sceny znów zatriumfują. Jednak wtedy Karmine Corp zaczęło grać swoje i zwyciężyło 2-1 w wielkim finale.

W drabince przegranych WePlay Esports Invitational – EMEA górą w drugiej i trzeciej rundzie było Dignitas. Ekipa Scrub Killa ograła 4-0 Guild Esports, a następnie wygrała 4-1 z Team Vitality. Jednak najbardziej imponowała defensywa, DIG straciło raptem siedem bramek w dziewięć map. Jednak na tym skończyła się zwycięska seria, w finale drabinki przegranych Dignitas zmierzyło się z Karmine Corp. KC po sromotnej porażce odbudowało się i wygrało 4-3 po bardzo zaciętej serii, okraszonej aż trzema dogrywkami i masą bramek. 

To oznaczało, że w finale zobaczymy rewanż pomiędzy Karmine Corp a Team BDS. Faworytem byli oczywiście ci pierwsi i podczas pierwszej serii wygrali 4-2, z czego 6-0 na ostatniej mapie. Natomiast potem KC odbiło się i zaczęło grać jak z nut. AztraL i spółka wygrali 4-1 oraz 4-2, odnosząc triumf 2-1 w wielkim finale.

Ciekawie się działo również w Ameryce Północnej. Team Envy po fenomenalnym runie wygrało w całym turnieju. Turbopolsa i spółka zaczęli od porażki 0-4 z Faze Clan, aczkolwiek potem się rozkręcili. W pierwszej rundzie drabinki przegranych pokonali 4-1 Spacestation Gaming. A następnie wygrali 4-2 z G2 Esports i zrewanżowali się 4-3 w meczu z Faze Clan. Za to na tym nie koniec zaciętych starć, gdyż z The General NRG zwyciężyli 4-2, a w wielkim finale 4-3 i 4-2 z Shopify Rebellion. To niesamowity pokaz siły w wykonaniu szwedzkiej legendy i całego NV.