HLTV i jego ranking to już wręcz klasyczna rzecz do sprawdzenia dla każdego związanego z Counter-Strike: Global Offensive. Co miesiąc wychodzi większa aktualizacja obejmująca trzydzieści najlepszych drużyn z całego świata. W maju zaszło sporo zmian w porównaniu z kwietniowym spisem.

Ranking HLTV to swego rodzaju wyrocznia na temat drużyn CS:GO. To według niego funkcjonuje cała hierarchia postrzegania danych zespołów na scenie międzynarodowej. Tak naprawdę są dwie wersje, które różnią się czasem w jakim się ukazują. Wyróżnia się ranking comiesięczny, który zawsze zestawia się z tym z poprzedniego okresu, a także mówi się o zestawieniu cotygodniowym. Ten pokazuje nieco mniej i znacznie mniej potrafi zaszokować. Dlatego najlepsze do porównań są miesięczne rankingi. Co się zmieniło w maju w porównaniu z kwietniem?

Przede wszystkim Brazil Luminosity zdobyło komplet 1000 punktów, wobec czego otwierają ranking. Nie ma co ukrywać-od czasu Intel Extreme Masters 2016 w Katowicach są mocno zauważalni na scenie międzynarodowej. Idą jak burza po swoje, więc nic dziwnego, że to właśnie Brazylijczycy zajęli najwyższą lokatę.

Za nimi znalazło się Natus Vincere z o wiele mniejszą ilością punktów (714) i w porównaniu z kwietniowym rankingiem spadli o jedno oczko zamieniając się tak naprawdę miejscami z Luminosity.

Szwedzi z fnatic pomimo wielu zawirowań zachowali trzecią lokatę, a ich koledzy z NiP znaleźli się zaraz za nimi. Ciekawa sytuacja dzieje się poniżej czwartego miejsca. W porównaniu z kwietniem G2 powędrowało w górę aż o dziesięć oczek!

W skutek tego Astralis zamiast pozycji tuż za podium znaleźli się na szóstej, a za nimi Polacy z Virtus.pro, którzy dla porównania mają zaledwie 353 i tak naprawdę depczą device po piętach. Sytuacja Virtusów nie jest najlepsza. Dawno nie było ich widać w TOP 3, ale ostatni sukces w Kijowie całkiem dobrze wróży.

Ogólnie poza tymi zmianami na początku rankingu nie ma żadnych większych, ani znaczących. Jest jednak jedna rzecz, o której warto wspomnieć. Mowa tutaj o drugiej polskiej ekipie, czyli Poland Dobry&Gaming. Uklasyfikowali się na 21 miejscu-tuż za najważniejszym TOP 20 na świecie. To i tak dobry wynik, bo o siedem miejsc wyższy niż miesiąc temu.

Kto w czerwcu nas zaskoczy? Musimy poczekać jeszcze okrągły miesiąc. 🙂