Organizatorzy DreamHack Winter 2018 poinformowali o kolejnych uczestnikach i podziale na poszczególne grupy.

Wydarzenie w Jönköping wystartuje już za tydzień. Organizatorzy postanowili więc rozlosować grupy oraz ujawnić kolejne zespoły, które w Szwecji będą walczyć o pulę nagród wynoszącą $50,000. Dodatkowo najlepsza ekipa wywalczy sobie awans na Six Invitational 2019.

Do wcześniej ogłoszonych drużyn dołączyli gospodarze turnieju Chaos Esports Club, rosyjska formacja Team Empire, francuskie Millenium, PENTA Esports oraz amerykańskie Spacestation Gaming. Znamy już dziesięć z dwunastu zaproszonych drużyn, do których dołączą jeszcze ekipy z organizowanych na miejscu kwalifikacji „bring your own computer”. Oto jak prezentuje się podział na grupy:

Grupa A

European Union G2 Esports
European Union PENTA
Zaproszenie
Kwalifikacje

Grupa B

Germany Mock-it Esports
Russian Federation Team Empire
Zaproszenie
Kwalifikacje

Grupa C

United States Spacestation
France Millenium
Poland PACT
Kwalifikacje

Grupa D

United States Liquid
Sweden Chaos EC
Finland ENCE
Kwalifikacje

Faza grupowa turnieju zostanie rozegrana według zasad GSL ze spotkaniami best-of-three na każdym etapie, a z każdej grupy awansują dwie najlepsze ekipy. W fazie pucharowej zobaczymy klasyczną drabinkę pojedynczej eliminacji. Najlepsza ekipa wzbogaci się o $25,000 oraz zagwarantują sobie miejsce w najważniejszym turnieju przyszłego roku – Six Invitational 2019, gdzie w puli nagród znajduje się aż $1,000,000.