NAVI poznało swojego rywala w pierwszej rundzie play-offów Six Invitational 2022. Zespół Polaka zmierzy się z Spacestation Gaming.

Dla NAVI faza grupowa Mistrzostw Świata Rainbow Six: Siege była niesamowicie intensywna. Drużyna Savesa przebyła tak zwaną drogę „z piekła do nieba”.  Do trzeciej kolejki zespół Polaka zajmował ostatnie miejsce w grupie, które nie fundowało mu awans do play-offów. Dopiero dwie ostatnie mecze zmieniły o 180 stopni sytuację w dywizji D. Natus Vincere po zdobyciu ważnych czterech punktów w meczach z DAMWON i MIBR wskoczyło na trzecią pozycję w tabeli.

Punkt zdobyty w starciu z faworyzowanym DAMWON okazał się na wagę złota dla NAVI. Europejski zespół dzięki temu został rozstawiony w drabince wygranych, a to oznacza, że w zanadrzu wciąż będzie miał margines błędu w postaci jednej porażki w play-offach. W takim przypadku formacja Savesa spadnie do dolnej drabinki.

W pierwszej rundzie fazy pucharowej Six Invitational 2022 NAVI zmierzy się z Spacestation Gaming. Amerykański zespół przez ostatnie dni rywalizował w grupie B, w której zajął ostatecznie drugą pozycję, przegrywając tylko z Teamem Liquid. Ekipa Fultza będzie więc w pojedynku z Natus Vincere zdecydowanym faworytem, lecz formacja Polaka już niejednokrotnie pokazała, że nie przeszkadza jej gra w roli underdoga.

13:00 – European Union NAVI vs Spacestation Gaming United States (poniedziałek)