Twórcy gry Rainbow:Six Siege postanowili oddać hołd zmarłemu w ubiegłym roku komentatorowi, dodając na jedną z map tabliczkę z nickiem Michaela Stockleya.

W październiku zeszłego roku esportowa scena Rainbow:Six Siege osłupiała, po nagłej, niespodziewanej wiadomości o śmierci – Michaela „KiXSTARA” Stockleya. Amerykanin był jednym z najbardziej rozpoznawalnych komentatorów w świecie Rainbow Six: Siege. Jego głos od lat towarzyszył nam podczas największych turniejów, organizowanych przez Ubisoft Entertainment SA.

KIXSTAR zmarł w wyniku wypadku samochodowego w wieku zaledwie 24-lat. Stockley miał ogromny wpływ na rozwój sceny esportowej Rainbow:Six Siege. Swoją karierę za mikrofonem rozpoczął już w 2019 roku.  KIXSTAR ciężko pracował, aby zbudować społeczność Rainbow Six:Siegie, a wielu z was zbudowało również jego – mówiła po śmierci Michaela jego mama.

O tym, jak ważną personą dla świata Rainbow: Six Siege był KIXSTAR nie zapomniało również studio Ubisoft. Twórcy gry postanowili raz na zawsze upamiętnić tragicznie zmarłego komentatora. Na jednej z map od kilku dni możemy dostrzec tabliczkę z nickiem Michaela Stockleya.