Zakończyła się faza grupowa jednego z najważniejszych wydarzeń na scenie Rainbow Six Siege – Six Invtiational 2019, w którym do wygrania jest ponad milion dolarów.

W cieniu premiery Apex Legends oraz Majora CS:GO rozgrywany jest zdecydowanie jeden z najbardziej prestiżowych turniejów Rainbow Six Siege – Six Invitational 2019. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata już od czterech dni walczy o pulę nagród przekraczającą $1.000.000.

Połowa z uczestników zdążyła pożegnać się już z rozgrywkami. Jak dotąd zaskakujące mogło być odpadnięcie dwóch brazylijskich formacji – FaZe Clan oraz Ninjas in Pyjamas. W kolejnej fazie nie zobaczymy również Immortals, gdyż jedyną drużyną z Ameryki Łacińskiej, która awansowała do fazy pucharowej jest Team Liquid. Jednak oprócz tych niewielkich niespodzianek, w play-offach znaleźli się przede wszystkich faworyci do podniesienia pucharu.

Grupa A

 1. Australia Fnatic
 2. United States Team Reciprocity
 3. Brazil FaZe Clan
 4. Brazil Ninjas in Pyjamas

Grupa C

 1. European Union G2 Esports
 2. Brazil Team Liquid
 3. Germany Mock-it Esports
 4. Korea, Republic of mantis FPS

Grupa B

 1. Russian Federation Team Empire
 2. United States Spacestation
 3. Brazil Immortals
 4. United States Rogue

Grupa D

 1. United States Evil Geniuses
 2. Japan PET Nora-Rengo
 3. European Union PENTA
 4. European Union LeStream Esports

Już dziś o godzinie 16:00 wystartują pojedynki ćwierćfinałowe. Zdecydowanie największym faworytem jest G2 Esports, które od dłuższego czasu dominuje zarówno scenę europejską jak i międzynarodową. W półfinale mają szansę powtórzyć finał poprzedniego turnieju Six Invitational, ponieważ mogą spotkać się z amerykańską drużyną Evil Geniuses. Jednak zdecydowanie ich największym przeciwnikiem będzie Team Empire, które jak dotąd najlepiej radzi sobie w europejskich rozgrywkach Pro League. Oto jak prezentuje się harmonogram na ćwierćfinały turnieju:

 • 16:00 – Australia Fnatic vs Japan PET Nora-Rengo
 • 19:00 – Russian Federation Team Empire vs Brazil Team Liquid
 • 22:30 – European Union G2 Esports vs United States Spacestation
 • 02:00 – United States Evil Geniuses vs United States Team Reciprocity

Polska transmisja z tego wydarzenia odbywa się na oficjalnym kanale Rainbow Six Siege na platformie Twitch.