Dwie drużyny z Europy są ekipami, które zajęły ostatnie dwa miejsca na turnieju Six Invitational 2019, gdzie pula nagród wynosi $1.000.000.

Europejskie kwalifikacje do jednego z najważniejszych wydarzeń na scenie Rainbow Six Siege dobiegły końca. Najlepszą drużyną w turnieju eliminacyjnym, która jako pierwsza wywalczyła sobie awans na Six Invitational 2019, okazało się Team Empire. Rosjanie nie stracili ani jeden mapy przez wszystkie pojedynki, pokonując po kolei CLICK, Chaos Esports Club, XTreme Video oraz ostatecznie LeStream Esports. W finałowym meczu Empire wygrało ze swoimi rywalami 7:5 na dwóch mapach – Clubhouse oraz Coastline.

Zawodnicy LeStream Esports po przegranej spadło do niższej drabinki. Tam już na nich czekali francuscy zawodnicy z Team Vitality, z którymi Aleksi „UUNO” Työppönen i spółka wygrali 2:1 na samym początku kwalifikacji. Tym razem spotkanie zakończyło się na dwóch mapach i ponownie zwycięsko z niego wyszła europejska formacja LeStream, która wygrała Consulate wynikiem 7:5 oraz Border wynikiem 7:4.

Turniej Six Invitational 2019 odbędzie się w Montrealu w dniach 11-17 lutego. Weźmie w nim udział szesnaście najlepszych drużyn z całego świata, które walczyć będą u pulę nagród wynoszącą $1.000.000.