W porównaniu do zeszłorocznego turnieju Six Invitational pula nagród wzrosła czterokrotnie. Wszystko dzięki crowdfundingowi.

Turnieje z serii Six Invitational są zdecydowanie najbardziej prestiżowymi wydarzeniami na scenie Rainbow Six Siege. Tegoroczna edycja wzbudzi jeszcze więcej emocji. Zawodnicy nie będą walczyć o $1.000.000, a o dwukrotnie większą sumę. Oznacza to, że w porównaniu do zeszłego roku suma wzrosła czterokrotnie.

Wszystko dzięki akcji crowdfoundingowej podobnej do tych z Dota2. Część dochodów ze sprzedaży cyfrowych dóbr, takich jak skórki do poszczególnych postaci czy zawieszki z serii Pro League oraz Road To Six Invitational, trafiało bezpośrednio do puli. Organizatorzy poinformowali, że zwiększają poprzednią pulę nagród do $2.000.000, a pozostała suma uzbierana dodatkowo przeznaczona zostanie na inne projekty esportowe. O nich usłyszymy już za niedługo podczas Six Invitational 2019.

Wydarzenie Six Invitational 2019 odbędzie się w dniach 11-17 lutego w Montrealu. W zawodach weźmie udział szesnaście drużyn z całego świata. Najlepszy zespół wzbogaci się o 40% wcześniej wymienionej kwoty, czyli łącznie $800.000.