Dywizja Rainbow Six: Siege organizacji PACT rozpocznie dzisiaj walkę w turnieju DreamHack Winter 2018. W puli nagród znajduje się $50,000.

Do turnieju zostało zaproszonych dziesięć ekip, w tym tylko jedna – Mistrzowie Polski spod bandery PACT. Do zaproszonych drużyn dołączyło nie cztery jak wcześniej zakładano, a pięć zespołów z kwalifikacji. Łącznie piętnaście składów zarówno z Europy jak i zza oceanu będzie walczyć o pulę nagród $50,000. Dodatkowo najlepsi zawodnicy zagwarantują sobie miejsce w najważniejszym wydarzeniu na scenie R6, czyli Six Invitational 2019 z milionem dolarów w puli.

Polacy mają spore szanse na wyjście z grupy. Drużyna, która trafiła do ich grupy z kwalifikacji, nigdy wcześniej nie miała do czynienia z profesjonalną sceną. Natomiast gracze spod bander LeStream Esports niedawno rozstali się z organizacją Millenium i poczynili spore zmiany w składzie. Ciężkim przeciwnikiem okazać się może Spacestation, które uczestniczy w amerykańskiej Pro Lidze i poprzedni sezon zakończyli na czwartym miejscu.

Rozgrywki rozpoczną się dzisiaj o godzinie 13:00, natomiast PACT podejmie swoich pierwszych rywali planowo o godzinie 16:25. Transmisję z tego wydarzenia można znaleźć na oficjalnym kanale Rainbow Six: Siege, zaś z polskim komentarzem pod tym adresem.