24-letni komentator Rainbow Six: Siege – Michael „KiXSTAr” Stockley zmarł w zeszły poniedziałek w wyniku wypadku samochodowego.

KiXSTAr był nie tylko komentatorem, ale  także były profesjonalnym zawodnikiem. Amerykanin swoją karierę rozpoczął w bardzo młodym wieku. Mając 16 lat, rywalizował już na różnych  turniejach. W 2016 roku w barwach Teamu Orbit zajął drugie miejsce w Pro League Year 1 Season 2, a następnie zasilił szeregi Orgless.GG. Później próbował także swoich sił w roli trenera.

W międzyczasie realizował się także jako komentator i to właśnie za mikrofonem KiXSTAr zrobił zdecydowanie największą karierę. W 2019 roku zakończył  przygodę esportową, aby skupić się tylko na jednej rzeczy. Co roku był częścią obsady talentów na największych turniejach na świecie. Jeszcze w sierpniu jego głos mogliśmy usłyszeć podczas spotkań w ramach Rainbow Six Siege Major Mexico 2021.

Śmierć Stockley’a jest więc wielkim szokiem dla całej społeczności esportowej Rainbow Six : Siege i nie tylko. Komentator zmarł w wyniku wypadku samochodowego. Żadnych szczegółów jednak nie znamy.

Jako rodzice byliśmy bardzo dumni z niego. KiXSTAR miał wiele planów na przyszłość. Ciężko pracował, aby zbudować społeczność Rainbow Six:Siegie, a wielu z was zbudowało również jego. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie od was otrzymujemy.” – czytamy w oświadczeniu mamy KiXSTAra.