Już dziś rozpoczną się finały ósmego sezonu Pro League. Łącznie osiem zespołów będzie walczyć o pulę nagród wynoszącą $167,000.

Po niedawno zakończonym Master League Season 1, w którym tytuł Mistrza Polski zgarnął zespół PACT, przyszedł czas na emocje związane z międzynarodową scenę Rainbow Six: Siege. Po dwa najlepsze zespoły z czterech różnych regionów spotkają się w Rio de Janeiro aby walczyć o główną nagrodę w wysokości $75,000.

Przed własną publicznością zagrają dwie drużyny – FaZe Clan oraz Immortals. Stary Kontynent reprezentować będą G2 i Mock-it Esports, z regionu Azji i Oceanii przyjadą PET Nora-Rengo i Fnatic, a Ameryka Północna będzie mieć reprezentantów w postaci Evil Geniuses i Rogue. Te osiem ekip rozpocznie walkę dzisiaj, a już jutro dowiemy się kto przejmie tytuł mistrzowski po Team Liquid, które tryumfowało w poprzednim sezonie. Tym razem José „Bullet1” Victor nie zagwarantowali sobie awansu na finały, kończąc na 4 miejscu w lidze Ameryki Łacińskiej.

Zdecydowanie głównym faworytem rozgrywek są reprezentanci G2, którzy pół roku temu, w poprzednim sezonie, zajęli drugie miejsce. Jednak to właśnie oni zgarnęli mistrzostwo podczas Six Major Paris 2018, w finale pokonując swoich rywali nie oddając ani jednej mapy.

Harmonogram dzisiejszych spotkań wygląda następująco:

  • 14:00 – Brazil FaZe Clan vs Germany Mock-it Esports
  • 16:30 – Japan PET Nora-Rengo vs United States Rogue
  • 19:00 – Australia Fnatic vs United States Evil Geniusses
  • 21:30 – Brazil Immortals vs European Union G2 Esports

Transmisję z tego wydarzenia można znaleźć na oficjalnym kanale Rainbow Six: Siege na platformie twitch.tv.