Podczas turnieju DreamHack Winter 2018 nie zobaczyliśmy zaskoczenia. Kolejny puchar trafił do rąk G2, zaś zaproszenie na Six Invitational 2019 trafiło do PENTA Sports.

Przed rozpoczęciem turnieju DreamHack Winter 2018 większość osób mogło bez problemu wskazać faworyta – G2 Esports. Niespełna dwa tygodnie temu zobaczyliśmy ten europejski skład tryumfujący podczas finałów ósmego sezonu Pro Leauge.

Jednak wbrew pozorom to we wczorajszym finale zobaczyliśmy bardziej wyrównany pojedynek. PENTA Sports już w fazie grupowej napsuła sporo krwi zawodnikom G2. W finale mieli szansę na rewanż, jednak ponownie to Pengu i spółka dołożyli kolejny tytuł na swoje konta. Finał zakończył się po trzech mapach, z czego na dwóch zobaczyliśmy komplet rund (Villa 7:4, Border 5:7, Clubhouse 7:5)

G2 Esports mimo podniesienia pucharu, nie było największym wygranym. PENTA Sports otrzymało zaproszenie na Six Invitational 2019, gdzie walka toczyć się będzie o pulę nagród równą $1,000,000. Wydarzenie odbędzie się już w lutym przyszłego roku. Zaproszenie powędrowało do PENTY, ponieważ G2 zapewniło sobie miejsce w Invitationalu wygrywając Six Major Paris.