Hegemonia G2 Esports na scenie Rainbow Six Siege trwa. Europejski skład drugi raz z rzędu zgarnia tytuł mistrzów świata, wygrywając turniej Six Invitational 2019.

Drużyna G2 jest pierwszą w historii, która zdołała wygrać dwa turnieje z serii Six Invitational z rzędu. Europejska formacja w finale pokonała Team Empire nie tracąc żadnej mapy, dzięki czemu wzbogacili się o potężną sumę $800.000.

Finałowe starcie było rozgrywane w formacie best-of-five, jednak przyszło nam zobaczyć wyłącznie trzy mapy. Najbardziej wyrównana była pierwsza z nich, która zakończyła się dopiero po dziesięciu dodatkowych rundach. Było widać, że Team Empire było świetnie przygotowane pod grę na tej lokacji – liczne rundy wygrywane ze sporą przewagą, były przerywane popisami umiejętności indywidualnych G2. Jednak to właśnie Pengu i spółka byli w stanie ostatecznie ulepić z tego zwycięstwo. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem mistrzów był Kantoraketti, który na trzech lokacjach zdobył prawie 50 eliminacji, między innymi dlatego kolejne dwie mapy okazały się całkowitą dominacją ze strony G2 Esports.

Europejska drużyna dzięki zwycięstwu zgarnęła 40% puli przygotowanej przez organizatorów oraz wzbogaconej przez crowdfounding, czyli równe $800.000. Rosjanie muszą zadowolić się drugim miejscem i i „wyłącznie” nagrodą pocieszenia w postaci $320.000.