Europejskie kwalifikacje do Six Invitational 2019 dobiegną dziś końca. W grze pozostały trzy zespoły, które walczą o dwa miejsca.

Turniej kwalifikacyjny dla drużyn z Europy wystartował w poniedziałek i wśród uczestników mieliśmy reprezentantów naszego kraju. Zawodnicy grający pod banderą Actina PACT nie utrzymali się w rozgrywkach zbyt długo, ponieważ już drugiego dnia zostali wyeliminowani przez Team Vitality, choć należy przyznać, że nie poddali się bez walki.

Spośród szesnastu drużyn biorących udział w zawodach, pozostały już wyłącznie trzy. Dziś na pierwszy ogień pójdą Team Empire oraz LeStream Esports, którzy spotkali się w finale górnej drabinki. Dosyć niedawno rosyjska drużyna zajęła trzecie miejsce podczas DreamHack Winter 2018, zaś Francuzi zostali wtedy wyeliminowani przez Polaków z PACT w fazie grupowej. Przegrany z tego meczu będzie miał jeszcze jedną szansę na awans, gdyż spadnie do drabinki przegranych, gdzie zmierzy się z Team Vitality. Obydwa mecze będą miały charakter best-of-one.

Drużyny, które wywalczą sobie awans, pojawią się w dniach 11-17 lutego w Montrealu na Six Invitational 2019. Jest jeden z najważniejszych turniejów na scenie Rainbow Six Siege, gdzie pula nagród to równe $1.000.000.

Harmonogram meczów na dziś:

  • 19:00 – Russian Federation Team Empire vs. France LeStream Esports
  • 22:00 – France Team Vitality vs. Empire/LeStream

Mecze będzie można obejrzeć na tym kanale.