Podczas finałów PUBG Mobile Club Open zapowiedziano plany na esportowe wydarzenia w 2020 roku. Łączna pula nagród nadchodzących turniejów ma opiewać na $5.000.000.

PUBG Mobile jest jednym z najpopularniejszych tytułów na urządzenia mobilne, wszak jeszcze w czerwcu bieżącego roku osiągnął pułap 400 milionów pobrań na całym świecie i 50 milionów codziennych graczy. Taki ogrom użytkowników zachęca Tencent do dalszego rozwijania sceny esportowej tej gry.

W dniu finałów PMCO (PUBG Mobile Club Open), w którym do wygrania było $500.000, James Yang – dyrektor do spraw esportu w Tencent, opowiedział o planach na rok 2020. Z informacji, które przekazał wynika, że w nadchodzącym roku scena esportowa mobilnej wersji PUBGa mocno się rozwinie. Przede wszystkim wprowadzony zostanie „piramidowy” podział na poziomy rozgrywek, które rozpoczną się u podstawy od amatorskich Campus Championship, a zakończą się na szczycie poprzez Mistrzostwa Świata.

Pomiędzy najniższym, a najwyższym szczeblem będą następujące rozgrywki: Pro League w Indonezji, Malezji, Tajlandii oraz Wietnamie równolegle z PUBG Mobile Open Club i będą one przeznaczone dla pół-profesjonalistów i profesjonalistów. Szczebelek wyżej znajdą się Regional Pro League organizowane dla obu Ameryk oraz Azji Południowej. Najlepsi z najlepszych spotkają się na World Championships, które zwieńczą rozgrywki w danym sezonie.

Łączna pula nagród wszystkich wymienionych wyżej rozgrywek opiewać będzie na $5.000.000. Kalendarz rozgrywek podzielony zostanie na dwa sezony, z czego pierwszy z nich rozpocznie się w maju, zaś drugi w październiku. Pierwsze zapisy wystartują jeszcze w styczniu.