Wczoraj Polacy rozegrali pierwsze spotkania w europejskich kwalifikacjach do PUBG Global Series: Berlin zgarniając pierwsze punkty.

Elgiganten Gaming zaliczyło ciężki start na turnieju. Drużyna prowadzona przez Pawła „ghostara” Smolińskiego w pierwszych pięciu spotkaniach zdobyła zaledwie sześć punktów, przez co plasowali się na jednym z ostatnich miejsc końcowej klasyfikacji. Jednak dzięki ostatniej rundzie, która rozgrywana była na Erangelu, Elgiganten wciąż ma matematyczne szanse na awans do głównego turnieju z pulą nagród $500.000.

Polacy w swojej najlepszej wczorajszej grze wylądowali na północnej części Georgepolu i po chwili zbierania przedmiotów, rozpoczęli rotację w południowe części mapy. Elgiganten zgarnęło pierwsze eliminacje w okolicach wschodniego mostu Sosnovki, wybijając prawie całą drużynę Blaze. Następnie za pomocą motorówki udali się na zachód, gdzie toczyła się końcowa akcja gry. Tam natknęli się na jednych z liderów tabeli, czyli Exalt, zdobywając kolejne fragi. W fazie szóstej, Elgiganten zdecydowało się rozdzielić, co okazało się na dłuższą metę bardzo dobrym pomysłem. Marcelek i KnorkiS wykonali efektowną flankę na graczach Natus Vincere, eliminując cały ich skład. Później ofiarami naszych rodaków padł ostatni reprezentant WTSG oraz zawodnicy Unique. Fenomenalna gra duetu MORPHEUS i ghostar w end-gamie spowodowała, że Elgiganten uplasowało się na czwartym miejscu z aż 15. eliminacjami, co przełożyło się na 19 punktów.

Polacy plasują się obecnie na 19. miejscu w końcowej klasyfikacji, lecz wciąż mają matematyczne szanse na awans. Przed nimi aż sześć kolejnych spotkań, a żeby wskoczyć do najlepszej szóstki, musieliby w tym momencie zgarnąć przynajmniej 30 punktów. Polska transmisja z dzisiejszych meczów odbywa się na kanale NvidiaGeForcePL na platformie twitch.tv. Rozgrywki skomentują Maciej ‘Wonziu’ Makuła, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Tadeusz ‘Zooltar’ Zieliński oraz Emil ‘sid’ Dworakowski, a pierwsza runda wystartuje o godzinie 17:00.